Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Základní škola arrow Nejen za moderním uměním
Nejen za moderním uměním
Thursday, 23 November 2017

       Nejen za moderním uměním si v pátek 3. listopadu 2017 vyjeli žáci nejvyššího ročníku do hlavního města Prahy, otevřely se jim taktéž dveře reprezentačních prostor Pražského hradu. Po shlédnutí všech nádherných místností Hradu, provedených ve starším novobarokním stylu, nechali historii za sebou a vydali se vštříc novému. Jelikož již moderní umělecké směry 20. století z dějepisu dobře znají, nepřekvapila je výstava českých impresionistů v čele s tvorbou Jana Slavíčka, vůbec se nedivili hranatému světu s kubistickými motivy u Domu u Černé Matky Boží na Novém Městě a dokonce ani nebyli udiveni jedinečností Tančícího domu na nábřeží Vltavy. Jejich kroky vedly též směrem na Florenc k rondokubistickému domu Paláce Archa, aby posoudili dnes již ne zcela aktuální a moderní budovu Bílé labutě. Hned naproti ukončili svá putování v EKOkavárně Loving hut v Černé labuti, která přímo září svou zdařilou renovací, a také spoustou dobrot domácí bio výroby. Foto
 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.