Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Základní škola arrow Dějepisná exkurze
Dějepisná exkurze
Thursday, 09 November 2017
       Poslední říjnový den se 6. třída zúčastnila  Školy mladých archeologů v plzeňském muzeu. Oblíbené archeologické dílny zaměřené na autentický prožitek, experimentální archeologii a archeologii v praxi zavedly děti do období pravěku. Ověřily si své znalosti, vyzkoušely práci archeologů a na 27 panelech doplněných bohatou fotografickou dokumentací z terénních výzkumů se seznámily s vývojem pravěkého a raně středověkého osídlení kraje. Expozice byla doplněna rekonstrukcemi odkrytých hrobů, dřevěnou konstrukcí vodní cisterny z Vladaře a kamennou slovanskou pecí. Žáci si vyzkoušeli i drcení obilí kamennými drtidly a žernovem. Foto
 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.