Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Mateřská škola arrow Podzim u Berušek
Podzim u Berušek
Thursday, 09 November 2017

S dětmi jsme strávili mnoho krásných chvil. Na vycházkách (foto) jsme si všímali podzimních krás, změn počasí, to jak se měnila příroda, sbírali jsme podzimní plodiny. Začali jsme se seznamovat s anglickými slovíčky, přivítali jsme ve třídě nové kamarády, každý měsíc jsme vyráběli z keramiky, shlédli jsme divadelní představení, seznamovali jsme se základními geometrickými tvary, naučili se mnoho básní a písní s podzimní tematikou, pomohli jsme zvířátkům – soutěž ve sběru kaštanů a žaludů – aby měli v zimě co jíst, zmínili jsme se o americké tradici Halloween (foto), aby děti věděly, jak to chodí i v jiných zemí. Kdo chtěl, mohl přijít do školky ve strašidelném kostýmu.

Někteří rodiče  donesli vydlabané dýně, za což jim moc děkujeme. Nezapomněli jsme ale ani na naší tradici – Dušičky a navštívili hřbitov, kde jsme se chovali tiše a povídali si o tom, jak se na hřbitově chovat.

Děkujeme též panu Hereitovi, který dětem ukázal voliéru plnou barevných andulek (možno u něj zakoupit andulku v různých barvičkách J ) - foto

Zároveň s koncem podzimu se rozloučíme i s paní učitelkou Janou Bradovou, která odchází na mateřskou dovolenou a budeme se těšit na paní učitelku Šárku Tycovou. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.