Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Základní škola arrow Adaptační kurz 2017
Adaptační kurz 2017
Friday, 13 October 2017
      Ve dnech 13. – 14.9. se vydali žáci 6. třídy do kempu v Habru, kde absolvovali adaptační kurz v rámci stmelování kolektivu se svou novou třídní učitelkou, asistentkou a výchovnou poradkyní. Jednalo se nejen o sportovní aktivity, ale i o zábavné psychosociální hry. Rozdělení do skupinek a ubytování v chatičkách proběhlo bez nejmenšího problému a průběh odpoledních aktivit taktéž. Žáci plnili úkoly a soutěže jak v lese a na hřišti, tak ve společenské místnosti (s ohledem na počasí).

Nasbírat dřevo na táborák a připravit si ohniště, byl pro žáky nejen úkol, ale i zábava, stejně jako opékání špekáčků. S plnými břichy žáci splnili  stesku odvahy a po následné zpívané do taktu kytary Vojty Huška, všichni do jednoho padli po večerce do peřin.

Ranní probuzení za zvuku píšťalky vystřídali během pár minut výběh na hráz a rozcvička a následně všichni uvítali již připravenou společnou snídani. Ani druhý den nebyl čas na nudu a děti plnily další úkoly jak sportovní tak kreativní, i na střílení ze vzduchovky a vaření si vlastního oběda po skupinkách vyšel čas.

Po bleskovém úklidu kempu a sbalení si věcí žáci i s učiteli vyrazili zpět do reality s vědomím, že alespoň z větší části splnili na kurzu zábavnou formou svá očekávání i povinnosti. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.