Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Mateřská škola arrow Advent a Vánoce v MŠ
Advent a Vánoce v MŠ
Monday, 27 March 2017

Hned první pondělí po adventní neděli objevily děti ve třídě Myšek vánoční stromeček a adventní sáčky. Podle počtu sáčků děti věděly, jak rychle se blíží Vánoce. Postupně se stromečky a sáčky objevily i ve třídě Berušek a Sluníček. Každé dítě si tak každý adventní den odneslo nějakou drobnost.

V pondělí 5. prosince přišel Mikuláš s čerty a anděly. Adventní čas jsme si krátili i vycházkou do lesa spojenou se zdobením stromku pro zvířátka, výrobou vánočních dárečků, přáníček a zpěvem koled, nebo i zdobením svého kamaráda jako vánoční stromek. Nacvičené pásmo děti přednesly rodičům před obecním úřadem po lampionovém průvodu i v rámci vystoupení na obecním úřadě. Samozřejmě nechyběla ani vánoční nadílka pod stromečky v MŠ.

Předškoláci si mohli vyzkoušet, jak vypadá školka v noci, neboť v ní mohli z pátku 9. prosince do soboty přespat. Vyráběli si voňavý svícínek z jablka a koření, pouštěli lodičky, zpívali koledy, hodovali, podnikli dobrodružnou cestu za světýlkem, podívali se na pohádku a bez slziček zvládli spinkat až do rána. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.