Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Mateřská škola arrow Tonda Obal na cestách
Tonda Obal na cestách
Wednesday, 12 October 2016

Dne 3. 10. 2016 se v naší škole uskutečnila výstava a program s názvem Tonda Obal na cestách, kterou přijel představit lektor ze společnosti EKO-KOM. Pojízdná výstava byla na téma zpracování a recyklace odpadů a dala dětem odpověď na otázky: „Proč se třídí odpady? Co se třídí? Jak se odpady recyklují?“ Během výstavy si žáci nejen vyslechli výklad lektora, ale zahráli si hru, při které si třídění vyzkoušeli.

 

 

Seznámili se také s přehledným znázorněním jednotlivých koloběhů odpadů od vzniku, třídění až po recyklaci. Na závěr si žáci prohlédli vzorky materiálů, které vznikají při recyklaci odpadů. Programu se zúčastnili žáci ze všech tříd (6. – 9.) a také třída předškoláků z naší mateřinky.


Programu se zúčastnili žáci ze všech tříd (6. – 9.) a také třída předškoláků z naší mateřinky.

 

 

První říjnové pondělí se „Myšky“ vydaly na přednášku o třídění odpadu s „Tondou Obalem“. Bedlivě poslouchaly, ale i správně odpovídaly na otázky o třídění. Podívaly se na fotografie skládky, spalovny i měst, kde ulice přetékají odpadky. Mohly si prohlédnout různé materiály např. PET lahev před nafouknutím do nám známé podoby, drtě plastů, slisované obaly od mléka a džusů, vlákna polyesteru z PET lahví apod. Foto

 

 

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.