Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Třeboňsko
Tuesday, 03 March 2015
     Ve dnech 14. a 15. ledna 2015 jsme navštívili Třeboň. Zakončili jsme první pololetí letošního školního roku skvělým pobytem, kde jsme si odpočinuli a ještě jsme se něco naučili. Po příjezdu jsme navštívili Dům přírody Třeboňska, kde jsme se seznámili s historií a technickými zajímavostmi třeboňského rybníkářství a s historií třeboňských lázní. Velká část expozice je věnovaná přírodě – Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervaci Třeboňsko.

V blízkosti zámku Třeboň je Akvárium Krčínův dům, kam jsme samozřejmě zamířili také. Ve velkých akváriích se zde prohánějí štiky, úhoři, okouni, kapři a další sladkovodní ryby, které běžně nevidíme. Během putování naučnou stezkou Okolo rybníku Svět jsme zastavili u nádherné stavby Schwarzenberské hrobky.Druhý den našeho pobytu jsme se seznámili s technologií výroby piva během exkurze v třeboňském pivovaru Regent. Teď už jsme zpět ve škole, během hodnocení dvou dnů strávených v Třeboni a při prohlížení fotografií zjišťujeme, že i lednový výlet stojí za to. Celý náš pobyt byl hrazen z projektu ESF „Rozvoj klíčových kompetencí prostřednictvím aplikace moderních ICT“. Foto                                                                                  

Žáci IX. třídy ZŠ a MŠ Osek

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.