Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Den řemesel
Monday, 12 January 2015

Předvánoční čas má svou nezaměnitelnou atmosféru, nezaměnitelný půvab. Je to doba, kdy se vracíme více než jindy k tradicím a zvykům. Doba přemýšlení, čím potěšíme a překvapíme členy své rodiny, své přátele. Den řemesel, který byl uspořádán v naší škole, mnohým žákům přemýšlení o vhodném dárku ulehčil. Mohli si vyrobit vlastníma rukama netradiční dárek. Den řemesel se konal 16. prosince. Všichni žáci se rozdělili do šesti dílen a pod vedením zkušených vedoucích se naučili různým činnostem.

V jedné dílně se učili tradičnímu řemeslu drátkování, v další vyráběli  svíčky ze včelího vosku a vizovické pečivo. Rámečky ozdobené ubrouskovou technikou se určitě objeví na stěnách některých domovů. Z korálků si v další dílně vyrobili krásné ozdoby na stromeček. Ve cvičné kuchyni pekli perníčky a linecké pečivo, učili se zdobit perníčky. Svou šikovnost dokázali při výrobě košíčků z pedigu.

Poděkování všech žáků za příjemně prožité dopoledne a za získání nových dovedností patří paní  Kratochvílové,  Veverkové, Medunové a Spoustové, které vedly jednotlivé dílny. Foto
 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.