Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Krkonoše
Wednesday, 24 September 2014

Letošní začátek školního roku byl pro nás - žáky VII. a VIII. třídy naší školy velmi netradiční. Po úvodním týdnu, kdy jsme si sdělovali zážitky z letních prázdnin jsme vyrazili  vstříc zážitkům novým. Dne 8. září jsme zamířili do Horních Míseček v Krkonošském národním parku. První zastávkou byla Správa KRNAP ve Vrchlabí, kde jsem vyslechli přednášku na téma „Zajímavosti v KRNAP“ a jelikož tu většina z nás byla poprvé, tak díky nově nabytým informacím se naše „těšení“ na horské tůry, ještě zvýšilo.

První „pochoďák“ nás čekal hned po ubytování. Vyrazili jsme k prameni Labe. Během této cesty jsme nejen poznávali krásu zdejší přírody, ale nejvyšší hory  nám ukázaly všechny podoby počasí a rychlost s jakou se tady mění.

Druhý den jsme zamířili do Pece pod Sněžkou, kde na nás čekal průvodce ze Správy KRNAP. Lanovkou jsme vyjeli na naši nejvyšší horu – Sněžku (1 602 m). Bohužel celý vrchol byl v silné mlze, bylo vidět jen pár metrů před sebe, ale pocit, že jsme na nejvyšším místě v České republice byl nepopsatelný. Sešli jsme asi 300 metrů pod vrchol a tam se nám ukázaly Krkonoše v celé svojí kráse.

Poslední den našeho pobytu jsme se zaměřili na historii a navštívili jsme na zámek Hrubý Rohozec. To byla krásná tečka na závěr a pak už nás čekala jen cesta domů. Celý tento výlet byl podpořen finančními prostředky z projektu „Rozvoj klíčových kompetencí prostřednictvím aplikace moderních ICT. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.