Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Čtení pomáhá
Monday, 13 June 2011

 Naše škola se zapojila do projektu „Čtení pomáhá“. Cílem projektu je podpořit čtení žáků a ještě pomoci druhým. Odborná porota včele se známým hercem Zdeňkem Svěrákem vybrala seznam knih pro žáky. Po přečtení knihy a zodpovězení otázek, získá žák 50 Kč. Tuhle odměnu si nemůže žák vyzvednout v hotovosti, může ji však věnovat někomu, kdo čeká na  pomoc.

Více o projektu na http://www.ctenipomaha.cz/ . Naše škola objednala z finančních prostředků Evropského sociálního fondu většinu knih ze seznamu pro kategorii 6. – 9. třída, které jsou žákům k dispozici. Z nabídky si snad vybere každý. Od zábavy (Deník malého poseroutky – Kinney Heft), dobrodružství (Harry Potter a Fénixův řád - Rowlingová Joanne K.), klasiky (Příběhy z jedné kapsy – Karel Čapek) po drsný příběh o drogách (My děti ze stanice ZOO – Christiane F.) nebo válečného románu (Na západní frontě klid – Erich Marie Remarque).  Seznam knih bude průběžně doplňován.  Doufám, že se zapojí co nejvíce žáků a spojí potěšení z přečtené knihy s pomocí lidem.
 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.