Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Velké stěhování
Thursday, 14 April 2011

Během výuky přírodopisu jsme vyrazili na pozorování čápa bílého. Neměli jsme to daleko, protože tento velký opeřenec se každoročně uhnízdí na komíně naší školy. V letošním roce se ovšem musel přestěhovat. Škola měnila systém vytápění a tím začala opět po letech používat komín, na kterém měl čáp svoje obydlí. Pracovníci obecního úřadu vytvořili konstrukci, na kterou hnízdo přestěhovali.

Všichni jsme s napětím očekávali přílet čápa.  V úterý 5.4. 2011 jsme se dočkali. Čáp se postavil na komín, na místo, kde bylo hnízdo původně, dlouze tam stál a pak přešel do přestěhovaného hnízda a začal ho upravovat. Nyní pilně pracuje, hnízdo dostavuje a čeká na přílet svojí družky. My jsme si všichni oddechli a těšíme se na chvíle, kdy budeme počítat mláďata.

Přesun hnízda trval 5 hodin a bez pomoci pana Frantiska Pokštefla a HZS Rokycany by to nebylo možné.

 

 

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.