Matematice hurá!

Zveřejněno: 30. 3. 2021, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 537x

Ve dnech 8. – 14. října se 5 z našich žáků zúčastnilo základního kola Logické olympiády. Jako veliký úspěch bereme umístění naší žákyně 9. třídy Daniely Chlápkové, která se umístila mezi padesáti nejlepšími. Díky tomuto výsledku se probojovala i do krajského kola.

Ve dnech 6. – 15. listopadu se 4 naši žáci zúčastnili další matematické soutěže s názvem Matematický klokan. Matěji Kratochvílovi se povedlo získat plný počet bodů a v kategorii Klokánek se umístil v krajském kole na 1. místě. Díky plnému počtu bodů se Matěj zařadil mezi 72 nejlepších řešitelů v České republice a je tudíž celostátním vítězem v kategorii Klokánek.

Další matematický úspěch! Michaela Tománková, žákyně 9. třídy, se po absolvování školního kola Matematické olympiády zúčastnila 27. 1. 2021 okresního kola, kde se umístila na 1. místě. Postoupila tak do krajského kola, které se konalo 16. 3. 2021.

Dne 19. 3. se zúčastnili zástupci všech našich tříd Matematického klokana 2021 v kategoriích Benjamín a Kadet. Mezi žáky s největším počtem bodů opět nechyběli Matěj Kratochvíl a Michaela Tománková, které doplnil Matěj Horešovský.

 

Všem moc gratulujeme a děkujeme za účast!

 

Michal Veleta