Leden v mateřské škole

Zveřejněno: 2. 2. 2020, zapsal: Veronika Svobodová, přečteno: 1145x
Leden v mateřské škole 10

Do nového roku jsme vstoupili společně s Krejčíkem Honzou, který za námi přijel v pondělí 6. ledna. Děti se na něho moc těšily. Zazpívaly si s ním známé písničky a zapojily se do představení.

Malí šikulové ze všech tříd pracovali s keramickou hlínou, aby vyrobili něco hezkého do svého domova a aby si procvičili svoji zručnost.

V prosinci jsme zvířátkům v lese ozdobili stromek. Jestli zvířátkům chutnalo, jsme se šli přesvědčit v pondělí 13. ledna. Cestou jsme prověřovali orientaci v prostoru i běh a chůzi v nerovném terénu. Na stromečku ještě něco zbylo, ale téměř všechna jablka byla pryč.

Navštívilo nás i Divadélko Ondřej s pohádkou Cesta na sever. Děti se společně s herci vypravily na dlouhou plavbu po severním moři se zastávkami v Grónsku, Skandinávii i na Severním pólu.

Předškoláci si zajeli do rokycanské knihovny, kde pro ně paní knihovnice měla připravený program s názvem „Kouzelné stromy“. Procvičili si již nabyté znalosti o zimní přírodě, podívali se na  pohádku a zazpívali si písničku „Stromy“ od Svěráka a Uhlíře. Děti byly šikovné, paní knihovnice je chválila. Jako odměna pro ně byly připraveny omalovánky s přírodní tematikou.