Finanční gramotnost - Yourchance

Zveřejněno: 16. 12. 2019, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 163x
Finanční gramotnost - Yourchance  2

Pro osmou a devátou třídu si společnost Yourchance připravila projektový den zaměřený na finanční gramotnost. Po vzájemném představení všech zúčastněných si žáci zopakovali základní pojmy, které s tématem souvisí. Poté se rozdělili do skupin a vybrali si seskupení společně žijících lidí, prostudovali si podmínky a vytvořili si své jméno. Během dopoledne museli vyřešit spoustu problémů souvisejících s běžným životem, zvažovat výdaje a s penězi co nejlépe hospodařit. Vedle úkolů povinných mohly skupiny sbírat i body za úkoly navíc. Tento bonus mohly později využít při vybírání odměny v podobě mlsnot, což bylo jistě příjemným zakončením jejich práce. Při závěrečné prezentaci občas některým skupinám docházela řeč, ale všichni projekt hodnotili kladně a odnesli si kromě nových informací i veselé zážitky.